فیلم ورزش های کمر و دیسک کمر برای کمردرد و سیاتیک
ورزش های کمر و دیسک کمر و سیاتیک

یکی از ایمن ترین، مؤثر ترین و البته ارزان ترین ورزش ها برای درمان دیسک کمر و کمردرد پیاده روی است. ابتدا پیاده روی در مسیرهای کوتاه را در برنامه روزانه خود قرار دهید. دقت نمایید پیاده روی آهسته ممکن است درد شما را تشدید کند لذا با سرعت معمول پیاده روی نمایید. برای پیاده روی به تجهیزات یا لوازم خاصی نیاز ندارید اما کفش شما باید کاملاً راحت و مناسب پیاده روی باشد.

 

ورزش ها را منظم و حداقل بمدت 6 هفته انجام دهید

“روی فیلم ورزش ها کلیک نمایید”

تمرینات کمر
ورزش برای کمردرد
ورزش کمر

“روی فیلم ورزش ها کلیک نمایید”

دیسک بین مهره ای یک حلقه فیبری کلاژنی متراکم بیرونی دارد که این حلقه بیرونی هسته ژلاتینی را احاطه می کند. ‏دیسک بین دو مهره استخوانی ستون فقرات قرار دارد. بیرون زدگی و فتق دیسک ستون فقرات وضعیتی است که در طی آن هسته دیسک از فضای بین مهره ای به داخل کانال نخاعی و یا سوارخ های بین مهره ای جابجا می شود. بیرون زدگی و فتق دیسک از علل شایع کمردرد و گردن درد است. بیمارانی که درد مربوط به بیرون زدگی و فتق دیسک را تجربه می کنند، اغلب یک رویداد زمینه ساز را به یاد می آورند که باعث درد آنها شده است.

درمان کمردرد و گردن درد همیشه مشکلی چالش برانگیز برای بیماران است. بیماران اغلب از علت آن می پرسند و دنبال بهترین متخصص ستون فقرات،بهترین درمان برای کمردرد و گردن درد هستند.درمورد بیرون زدگی و فتق دیسک بهترین دانش، تجربه و  بینش هست که می تواند ما را به بهترین نتیجه برساند. با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

فتق دیسک در همه جای ستون فقرات به یک میزان بزوز نمی کند.شایع ترین محل فتق دیسک درستون فقرات کمری است ‏بعد از مهره های کمری، ستون فقرات گردنی میزان بالای بیرون ‏زدگی دیسک را دارند.ستون فقرات قفسه سینه میزان کمتری از ‏بیرون زدگی و فتق دیسک را دارد.کمردرد و گردن درد یک مشکل رایج و بار سنگین اجتماعی، روانی و اقتصادی است. تخمین زده می شود که 15 تا 20 درصد بزرگسالان در طول یک سال کمردرد دارند و 50 تا 80 درصد حداقل یک بار کمردرد را در طول زندگی تجربه می کنند. کمردرد در تمام سنین، از نوجوانان تا سالمندان، دیده می شود و یکی از علل اصلی ناتوانی در جمعیت شاغل بزرگسال است.