نویسنده: دکتر اسماعیل نوری

بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس چین‌و‌چروک‌های صورت را برطرف می کند. بوتاکس از ماده‌ای به نام بوتولینوم توکسین تشکیل شده است. دلیل اصلی به وجود آمدن چین‌و‌چروک در صورت، حرکت و انقباض مکرر عضلات است، بنابراین اگر با تزریق بوتاکس این عضلات غیر فعال شوند، چین‌و‌چروک‌های به وجود آمده از بین میروند و از عمیق‌تر شدن آنها جلوگیری می‌شود. در این مطلب میخواهیم درباره تزریق بوتاکس صورت صحبت کنیم. اگر قصد تزریق بوتاکس دارید ، خواندن این مقاله را از دست ندهید. همچنین برای دریافت نوبت تزریق بوتاکس و یا دریافت مشاوره رایگان با شماره 02188021345 با کلینیک بیوبوتاکس دکتر نوری تماس بگیرید.

بوتاکس صورت تهران

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس در‌واقع یک ماده تولید شده از یک سم غیر خطرناک به نام بوتولینوم توکسین است که تزریق آن باعث غیر فعال شدن عضله در نقطه مورد نظر می‌شود. از آنجاییکه دلیل اصلی به وجود آمدن چین‌و‌چروک‌های صورت، حرکت عضلات است، اگر عضله یک قسمت را فلج کنیم، خطوط به وجود آمده روی صورت هم از بین می‌روند. بوتاکس یکی از روش‌های ایمن و البته موثر برای جوان‌سازی پوست صورت می‌باشد که برای از بین بردن خطوط ظریف و همچنین چین‌و‌چروک‌های اطراف چشم و پیشانی، خط اخم و خط خنده بیشترین کاربرد را دارد.

تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس صورت شامل تزریق بوتاکس به پیشانی، اطراف چشم، گونه‌ها، لب و چانه می‌باشد. به تزریق در هر یک از این نواحی اصطلاحا بوتاکس صورت گفته می‌شود. تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت، چین‌و‌چروک ها را برطرف می کند.

جالب است بد‌انید چین‌و‌چروک‌های روی صورت یا ایستا هستند یا پویا. حرکت ماهیچه‌ها باعث به وجود آمدن چین‌و‌چروک‌های پویا می‌شود مانند چین‌و‌چروک‌هایی که به‌واسطه خمیازه کشیدن، خندیدن و اخم کردن ایجاد می‌شوند. در مقابل چین چروک‌های ایستا به دلیل از بین رفتن یا کُند شدن تولید کلاژن، قرار گرفتن بیش‌از‌حد در معرض آفتاب و یا سیگار کشیدن به وجود می‌آیند.

بدون شک داشتن صورتی بدون خط و چین‌و‌چروک، باعث می‌شود شما جوانتر از سن واقعی خود به نظر برسید. از این‌رو برای داشتن صورت جوان و بدون چین‌و‌چروک میتوانید برای هر ناحیه از صورت خود که مایل هستید، بوتاکس تزریق نمایید. البته فراموش نکنید که تزریق بوتاکس صورت موقتی است و برای ادامه اثر بوتاکس، می‌بایست دوره ترمیم را بگذرانید.

بهترین نوع بوتاکس برای تزریق

در حال حاضر مارک دیسپورت انگلیسی و زئومین آلمان و نورونوکس از بهترین برند‌ها که کاملا بی‌ خطر و بدون عارضه هستند. فراموش نکنید که تزریق بوتاکس صورت فقط باید توسط پزشک انجام شود. پس اگر قصد دارید برای از بین رفتن چین‌و‌چروک‌های صورت خود، بوتاکس تزریق کنید، به‌دنبال متخصص طب فیزیکی‌و‌توانبخشی در تهران برای تزریق بوتاکس باشید. یک پزشک متخصص و مجرب به‌درستی اهداف شما را بررسی کرده و به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید و بهترین گزینه‌ای را که با نیاز‌ها و البته سلامتی شما، هم‌راستا است را برایتان انجام می‌دهد.

بوتاکس دور جشم

تزریق بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی در‌واقع یک روش درمانی بی‌خطر برای از بین بردن خطوط و چین‌و‌چروک‌های ایجاد شده روی پیشانی است. این ماده باعث از بین رفتن خطوط ایجاد شده در اثر اخم کردن بین دو ابرو، جلوگیری از عمیق شدن خطوط آن می شود.

بسیاری از مراجعه‌کنندگان درباره کم‌خطر بودن و مفید بودن بوتاکس سوال میکنند. تزریق بوتاکس مورد‌تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار‌گرفته است. اما علاوه بر مفید بودن بوتاکس، تزریق آن نیز توسط پزشک موضوع مهمی است که باید مورد‌توجه قرار بگیرد. چرا که این‌روش لزوما یک روش برای زیبایی نیست و ممکن است هدف آن درمان سر درد‌های می‌گرنی باشد. همچنین تزریق بوتاکس برای هر فرد، لازم است با تعداد واحد‌های مشخصی صورت گیرد. تزریق کمتر باعث از بین نرفتن چروک‌ها می‌شود و تزریق بیش‌از‌اندازه میتواند افتادگی و یا عدم تقارن، برجستگی بیش‌از‌اندازه و غیر طبیعی را به‌دنبال داشته باشد.

تزریق بوتاکس دور چشم

دور چشم یکی دیگر از نواحی صورت است که به دلیل پوست حساس و نا‌زکی که دارد، بیشتر در معرض چین‌و‌چروک است. به‌ویژه زمانی که لبخند می‌زنید، چروک‌هایی در اطراف چشم پدیدار می‌شوند که اصطلاحا به آنها چروک‌های پنجه کلاغی گفته می‌شود. با گذشت زمان و افزایش سن، این چروک‌ها بیشتر و عمیق‌تر می‌شوند. البته علاوه بر سن، موارد دیگری مانند رژیم لاغری، استفاده مداوم از عینک طبی و کم‌آبی پوست نیز میتواند عامل به وجود آمدن چین‌و‌چروک در اطراف چشم شود. تزریق بوتاکس در این اطراف چشم می‌تواند باعث از بین رفتن چین‌و‌چروک، جلوگیری از عمیق‌تر شدن آنها و پر شدن ناحیه زیر چشم شود. فراموش نکنید که داشتن چشمان بدون خط و خطوط، شما را جوان‌تر نشان می‌دهد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

عرق کردن، طبیعی‌ترین روش بدن برای کمتر شدن حرارت و رسیدن به تعادل دمایی است. اما برخی افراد به دلیل اختلالات هرمونی، بیشتر از میزان مجاز، عرق میکنند. این موضوع میتواند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و باعث پایین آمدن اعتماد‌به‌نفس آنها شود. تزریق بوتاکس میتواند این مشکل را نیز حل کند. در‌واقع تزریق بوتاکس باعث می‌شود کانال‌های عصبی تعریق، مسدود شود و به این ترتیب از تعریق جلوگیری نماید. ماندگاری اثر تزریق بوتاکس بین شش ماه، تا یکسال است.

البته توصیه می‌شود قبل از تزریق بوتاکس به پزشک مراجعه نمایید تا از دلیل تعریق بیش‌از‌اندازه، مشخص شود. چرا که ممکن است بیماری خاصی داشته باشید که باعث تعریق شود. لذا بهتر است ابتدا ریشه بیماری شناسایی شود سپس اقدام برای درمان صورت بگیرد.  به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس برای خانم‌های باردار و مادران شیرده مناسب نیست. همچنین افرادی که مبتلا به بیماری‌های عصبی و عصلانی هستند، گزینه‌های خوبی برای تزریق بوتاکس نیستند.

برندهای مختلف بوتاکس

بوتاکس برند‌های متفاوتی دارد که هر یک از آنها دارای ویژگی‌های خاص و منحصر‌به‌فردی دارند و برای زیبایی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از انواع برند‌های بوتاکس به شرح ذیل می‌باشد:

بوتاکس دیسپورت Dysport

یکی از معروف‌ترین و پر طرفدار‌ترین برند‌های بوتاکس، برند بوتاکس دیسپورت انگلستان است. این برند چین‌و‌چروک‌های عمیق، سطحی و حتی خیلیی ظریف روی صورت را به خوبی درمان می کند. دیسپورت بعنوان یک برند محبوب در بازار توسط مراجعه‌کنندگان شناخته می‌شود.

مهمترین مزیت این برند بوتاکس در مقایسه با سایرین این است که یک ماده بسیار قوی و اثر بخش در این ترکیبات این برند وجود دارد. پروتئینی های موجود در برند دیسپورت، چین و چروک‌های روی صورت را از بین می برد. تاثیر تزریق بوتاکس دیسپورت بین ۷ تا ۱۰ روز پس از تزریق مشخص می‌شود.

بوتاکس زئومین Xeomin

بوتاکس زئومین را کشور آلمان تولیده کرده است و یکی دیگر از برند‌های موثر در از بین بردن و محو کردن چین‌و‌چروک‌های روی صورت میباشد. ماندگاری اثرات بوتاکس زئومین باعث شده بسیاری از مراجعه‌کنندگان، متقاضی تزریق این برند باشند و نیز پزشکان در مطب خود بخشی را به این برند اختصاص دهند.

مهمترین مزیتی که برند زئومین در مقایسه با برند‌های دیگر دارد این است که نگهداری از زئومین نیاز به دمای خیلی پایینی ندارد به همین دلیل توزیع و نگهداری آن در کلینیک‌ها کار بسیار آسانی است و به تجهیزات خاصی نیاز ندارد. تاثیر تزریق بوتاکس زئومین حدودا هفت تا ده روز بعد از تزریق روی صورت بیمار معلوم می‌شود.

بوتاکس نورونوکس Neuronox

یکی دیگر از برند‌هایی که مورد‌تایید بسیاری از پزشکان است و متقاضیان زیادی دارد، نورونوکس است. این برند توسط کشور کُره تولید می شود.  ماندگاری تزریق بوتاکس نورونوکس بین چهار تا شش ماه است و اثرات تزریق بین هفت تا ده روز بعد از تزریق خودش را نشان میدهد.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ماندگاری اثرات بوتاکس علاوه بر برند تولید کننده، تا حد زیادی به نحوه تزریق، مراقبت‌های بعد از آن بستگی دارد.

دکتز بوتاکس تهران

جمع بندی و سخن پایانی

در این مطلب درباره تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت از‌جمله پیشانی، اطراف چشم و اطراف دهان صحبت کردیم. با تزریق بوتاکس خطوط روی صورت و چین‌و‌چروک‌ها از بین می‌روند. به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص انجام شود. تزریق بیش‌از‌اندازه بوتاکس میتواند عضله را به طور کامل فلج کند و مشکلات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد. پس برای تزریق بوتاکس حتما به یک کلینیک معتبر و یک پزشک قابل اعتماد مراجعه نمایید.

دکتر اسماعیل نوریمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر اسماعیل نوری

دانش آموخته دوره تخصص طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با 18 سال تجربه بالینی و مطب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *